rehabilitacja tymbark


ZAKOŃCZENIE PROJEKTU "DOBRY START"
30 czerwca 2013 zakończyła  się realizacja  projektu „Dobry Start” dofinansowanego ze środków PO FIO...
Data publikacji: 2013-06-27 Autor: stow » więcej
Aktualności
 Kolejny miesiąc trwa realizacja projektu „Dobry Start” finansowanego ze środków PO FIO. Cały czas odbywają się zajęcia fizjoterapii, terapii pedagogicznej i terapii neurologopedycznej dla dzieci zgłoszonych do projektu. Rodzice mają możliwość udziału w instruktażach fizjoterapeutycznych oraz skorzystania ze wsparcia psychologiczno – pedagogicznego. Istnieje jeszcze możliwość zgłoszenia do projektu dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, potrzebującymi wsparcia fizjoterapeutycznego, logopedycznego lub pedagogicznego. Dzieci przyjmowane są ze skierowaniem od lekarza. W bieżącym miesiącu odbyło się ostatnie ze szkoleń przewidzianych dla matek z ciążą wysokiego ryzyka przebywających na oddziałach Patologii Ciąży i Patologii Noworodka Szpitala Powiatowego w Limanowej. Podczas spotkań przyszłe matki uczyły się jak zajmować się nowonarodzonym dzieckiem aby stymulować jego prawidłowy rozwój.           W szkoleniach wzięło udział łącznie 51 kobiet. ..
Data publikacji: 2013-05-21 Autor: stow
Aktualności
   Minął kolejny miesiąc realizacji projektu „Dobry Start”, obejmujący swymi działaniami dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego od 0 do 3 roku życia. W miesiącu kwietniu w zajęciach fizjoterapeutycznych brało udział 57 dzieci, co najmniej jeden z rodziców dzieci uczestniczył w zajęciach, na których nabywał kolejnych umiejętności do pracy z dzieckiem w domu. Dzieci i rodzice korzystali również z pomocy neurologopedy i pedagoga specjalnego.    Projekt za dwa miesiące dobiega końca. Do dnia dzisiejszego z fachowej pomocy i kompleksowego wsparcia skorzystało 82 dzieci.    Co miesiąc odbywają się także spotkania z przyszłymi matkami przebywającymi na oddziale patologii ciąży lub matkami z oddziału patologii noworodka, które przechodzą szkolenie w zakresie prawidłowej pielęgnacji i stymulacji prawidłowego rozwoju dziecka. Do tej pory w szkoleniach wzięło udział 45 kobiet.  ..
Data publikacji: 2013-04-30 Autor: stow
Aktualności
Powiększ
  Do końca zakończenia projektu „Dobry start” pozostały trzy miesiące. Przez cały czas trwania projektu zgłaszają się nowi mali pacjenci kierowani przez lekarzy z terenu powiatu limanowskiego. Dzieci kierowane są z rozpoznaniami zaburzeń wieku rozwojowego. Część z nich po diagnozie fizjoterapeutycznej, logopedycznej i pedagogicznej korzysta z wizyt kontrolnych, w czasie których ponawiana jest ocena rozwoju dziecka. W razie potrzeby rodzice otrzymują fachowy instruktaż do stymulacji prawidłowego rozwoju psycho-motorycznego. Dzieci, które wymagają intensywniejszej pomocy,  systematycznie korzystają ze wszystkich dostępnych form specjalistycznej pomocy. W miesiącu marcu z pomocy ośrodka w ramach projektu korzystało 49 dzieci.      ..
Data publikacji: 2013-03-29 Autor: stow
Aktualności
Program "Dobry Start"..
Data publikacji: 2013-02-28 Autor: stow
Aktualności
Powiększ
W miesiącu styczniu do projektu „Dobry start” dołączyło 7 nowych pacjentów, 9 rodziców oraz 1 opiekun. Przypominamy, że w ramach realizacji projektu, dzieci w wieku 0 – 3 z rozpoznanymi zaburzeniami rozwojowymi mogą uzyskać fachową pomoc fizjoterapeutyczną, logopedyczną oraz pedagogiczną.       Wszystkich zainteresowanych skorzystaniem z pomocy prosimy o kontakt pod numerem 18 332 59 72 lub 668 744 090  ..
Data publikacji: 2013-01-31 Autor: stow
Pierwszy etap relizacji programu PO FIO "Dobry Start"
31 grudnia zakończył się pierwszy etap realizacji przez nasze Stowarzyszenie projektu „Dobry start”  dofinansowanego z Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.   ..
Data publikacji: 2012-12-31 Autor: stow » więcej
Aktualności
W miesiącu październiku i  listopadzie do projekty PO FIO „Dobry start” realizowanego przez nasze stowarzyszenie zostało przyjętych 23-je nowych pacjentów w wieku od 1 do 13 miesiąca życia. Łączna ilość dzieci objętych w obecnej chwili wczesnym wspomaganiem rozwoju wynosi 63-je. Cały czas we wszystkich  zajęciach biorą udział rodzice dzieci a także ich opiekunowie, zdobywając wiedzę i umiejętności niezbędne  do kontynuacji wspomagania rozwoju dzieci w domu. W bieżącym miesiącu odbyło się ostatnie z 5-ci przewidzianych w tym roku szkoleń dla przyszłych matek przebywających na oddziale patologii ciąży Szpitala Powiatowego w Limanowej z zakresu prawidłowej pielęgnacji i stymulacji prawidłowego rozwoju dziecka. W spotkaniach wzięło udział 27 kobiet.  ..
Data publikacji: 2012-11-30 Autor: stow
SZKOLENIE DLA POŁOŻNYCH
Powiększ
 Dnia 27 październiak 2012 r., odbyło się szkolenie dla położnych środowiskowych  – "Wczesna interwencja, obserwacja i stymulacja prawidłowego rozwoju dziecka".                                                     Szkolenie finansowane było z projektu PO FIO "DOBRY START".    ..
Data publikacji: 2012-10-30 Autor: stow
Aktualności
                         Do programu    zakwalifikowano  do tej pory (na podstawie skierowań lekarskich)   40-tu beneficjentów –  dzieci w wieku od 1-go miesiąca życia do 2-go roku życia. ..
Data publikacji: 2012-10-01 Autor: stow » więcej
SZKOLENIE DLA POŁOŻNYCH
           Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych im. Jana Pawła II w Tymbarku zaprasza na szkolenie "Wczesna interwencja, obserwacja i stymulacja prawidłowego rozwoju dziecka",   skierowane do położnych środowiskowych. Udział w szkoleniu jest nieodpłatny - finansowany jest on z projektu PO FIO "DOBRY START".    ..
Data publikacji: 2012-09-09 Autor: stow » więcej
Aktualności
 Do programu „Dobry start” realizowanego z funduszu PO FIO w miesiącu czerwcu i lipcu zakwalifikowanych zostało 23-je dzieci w wieku od 1miesiąca życia do drugiego roku życia. Wszystkie dzieci korzystają z zajęć fizjoterapeutycznych oraz w zależności od potrzeb zajęć pedagogicznych i logopedycznych. W instruktażach przygotowujących do pracy z dzieckiem w domu biorą udział rodzice dzieci oraz opiekunowie, którzy pomagają rodzicom w opiece nad dzieckiem. W lipcu odbyło się pierwsze ze spotkań przewidzianych dla matek na oddziale patologii ciąży i noworodka Szpitala Powiatowego w Limanowej z zakresu prawidłowej pielęgnacji i stymulacji rozwoju dziecka. Przyjęcia dzieci posiadających skierowanie od lekarza odbywają na bieżąco w Ośrodku Rehabilitacyjnym Stowarzyszenia  (budynek Przedszkola Samorządowego w Tymbarku) pod numerem 18 332 59 72.  ..
Data publikacji: 2012-07-31 Autor: stow
rekordów: 12, strona 1 z 1
copyright ©
Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością "PRZYSTAŃ" im. Jana Pawła II w Tymbarku
online: 4 | wizyt: 710076