rehabilitacja tymbark

jesteś w Strona główna / Aktualności

rozmiar tekstu: A A A
Spotkanie opłatkowe 2017 r.
Powiększ
Tegoroczne spotkanie opłatkowe było wyjątkowe za sprawą kilku  wątków, które zbiegły się w całość. Suma zdarzeń, które dokonały się tego dnia jaszcze bardziej scementowały społeczność rodziców i dzieci wymagających  głębokiej  troski.   O godzinie 14.00 w kaplicy w Piekiełku odbyła się Msza św. otwierająca  to spotkanie. Koncelebrowali ją obecny proboszcz  ks. dr Jan Banach oraz ks. Józef Leśniak i ks. dr Jerzy Smoleń. Trudno jest mówić do rodziców dotkniętych  obciążeniami ponad ich siły lecz homilia wygłoszona przez ks. Jerzego jak zawsze otwiera nowe pola naszych  umysłów i dusz.  Ks. Jerzy poruszył temat paradoksów nocy narodzenia . Wtedy – ponad dwa tysiące lat temu  i teraz, kiedy na świat przychodziły inne dzieci –  wszystko miało być inaczej!  A jednak…..
Spotkanie opłatkowo-mikołajowe
Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Stowarzyszenia z rodzinami na spotkanie opłatkowo – mikołajowe w dniu 15.01.2017 o godz. 14:00 Msza św. w kaplicy w Piekiełku 15:00 spotkanie na hali sportowej w  Szkole Podstawowej w Piekiełku. Obowiązkowe potwierdzenie obceności na sali gimnastycznej ..
Data publikacji: 2017-01-07 Autor: stow » więcej
Życzenia
Wszystkim Podopiecznym, Ich Rodzinom i wszystkim naszym Przyjaciołom życzymy, by te świąteczne dni przyniosły wiele ciepła i miłości, w sercach zagościł pokój płynący z betlejemskiej stajenki. Niech każdy dzień Nowego 2017 Roku pozwala dostrzec otaczające nas dobro i piękno       oraz da siłę do pokonywania codziennych trudności                                                   oby tych ostatnich było jak najmniej!   ..
Data publikacji: 2016-12-25 Autor: stow » więcej
Wykład ks. dra Jerzego Smolenia
Wykład ks. dra Jerzego  Smolenia odbędzie się 7 grudnia 2016 r.(środa) o godz. 19:00 w Bibliotece Publicznej w Tymbarku. Temat wykładu: "Jak rozwiązywać konflikty: w domu, szkole i środowisku – ogólne zasady."..
Data publikacji: 2016-11-30 Autor: stow » więcej
Wykład ks. dra Jerzego Smolenia
Wykład ks. dra Jerzego  Smolenia odbędzie się 21 listopada 2016 r.(poniedziałek) o godz. 19:00 w Bibliotece Publicznej w Tymbarku. Temat wykładu: "O co pytają gimnazjaliści? Podpowiedzi dla rodziców i nauczycieli"..
Data publikacji: 2016-11-13 Autor: stow » więcej
Rekolekcje 2016r w Gródku n. Dunajcem
Powiększ
Wyjęci z codzienności - bez pośpiechu, radia, telewizji ale też bez domowych normalnych obowiązków -  ponownie zatrzymaliśmy się na górze.  Odłączyliśmy się od „blasków” życia, aby tutaj na szczycie, zatrzymać się na kilkanaście  godzin  i dostrzec światło, kilka promieni, które świecą w szarości. Tym razem była to góra przebaczenia.  Ciężko się wchodzi na szczyty gór. Jeszcze ciężej kiedy na swoich barkach dźwiga się niezbędne rzeczy do przetrwania. Wszystko co niesiemy z sobą konieczne jest do przeżycia i powrotu. W naszym życiu są jeszcze inne ciężary, które towarzyszą nam i często się zdarza, że ciążą jeszcze bardziej niż te fizyczne...
UWAGA!!!
UWAGA !!! BARDZO WAŻNE ! DOTYCZY WSZYSTKICH KORZYSTAJĄCYCH Z REHABILITACJI ZEBRANIE RODZICÓW 26.10.2016 (środa) godz. 17:00 Biblioteka Publiczna w Tymbarku OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA !..
Data publikacji: 2016-10-19 Autor: stow » więcej
Wykład ks. dra Jerzego Smolenia
Wykład ks. dra Jerzego  Smolenia odbędzie się 20 października 2016 r.(czwartek) o godz. 19:00 w Bibliotece Publicznej w Tymbarku. Temat wykładu: "Depresja u dorosłych, jak ją rozpoznać, jak sobie pomóc"..
Data publikacji: 2016-10-16 Autor: stow » więcej
Wykład ks. dra Jerzego Smolenia
Spotkanie z  ks. dr Jerzym Smoleniem odbędzie się 14 września 2016 r.(środa) o godz. 19:00 w Bibliotece Publicznej w Tymbarku. Temat wykładu: "Budowanie poczucia własnej wartości u dzieci""..
Data publikacji: 2016-09-08 Autor: stow » więcej
Ośrodek "Pod Skrzydłami"
Od 1 września 2016 przy Stowarzyszeniu rozpoczyna działalność Niepubliczny Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy "Pod Skrzydłami". Ośrodek zapewnia realizację obowiązku szkolnego oraz fachową opiekę dzienną dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną sprzężoną z innymi niepełnosprawnościami.   Szczególowe informacje pod nr tel. 502 632 165..
Data publikacji: 2016-08-04 Autor: stow » więcej
Góra Miejska zdobyta
Czy deszczową, lipcową niedzielę można spędzić aktywnie i słodko? Oczywiście!!! Wystarczyło 3 lipca 2016 roku stawić się na VIII Międzynarodowym Biegu Górskim Limanowa Forrest – prestiżowym wydarzeniu sportowym, które już tradycyjnie wiąże się z towarzystwem stoiska cukierniczego bogatego w najpiękniejsze wręczarki i najsmaczniejsze domowe ciasta przygotowane przez przyjaciół i mamy naszych podopiecznych ze stowarzyszenia „PRZYSTAŃ”.   Jesteśmy niezmiernie dumni, ze pośród 300 zawodników na linii startu, którzy mieli do pokonania trasę z centrum Limanowej pod Krzyż Milenijny na Miejskiej Górze stawiło się piecioro śmiałków z Przystani: pani Danuta Dawiec - prezes Stowarzyszenia, pani Małgorzata Faron – członek Zarządu, pani Romana Przybytek – fizjoterapeuta naszego Ośrodka Rehabilitacji w kategorii nordik walking oraz w biegu pan Tomasz Kapturkiewicz – nasz wychowanek wraz z osobistym trenerem – panem Michałem Smoleniem. Długość trasy biegu wyniosła nieco ponad 7 kilometrów, ale z racji trudnych warunków pogodowych i ukształtowania terenu uczyniła go prawdziwym wyzwaniem i karkołomnym wysiłkiem. Nasi przyjaciele nie tylko ukończyli bieg, ale i uzyskali bardzo dobre czasy – GRATULUJEMY. Dziękujemy organizatorom imprezy – Klubowi Sportowemu „Limanowa Forrest” za zaproszenie i życzliwość oraz wszystkim obecnym za wsparcie naszego Stowarzyszenia.  Do zobaczenia za rok!!!..
Data publikacji: 2016-07-19 Autor: B.J. » więcej
Integracja środowiska szkolnego i rodzinnego w trosce o rozwój dziecka
W dniach 27-28 maja 2016 roku miała miejsce pierwsza Ogólnopolska Konferencja Naukowa, której organizatorami byli: Gmina Laskowa, Akademia Ignatianum Kraków – Katedra Psychologii Społecznej i Komunikacji Interpersonalnej, Gmina Dobra i nasze Stowarzyszenie “Przystań”. Patronat honorowy nad konferencją sprawowali: Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia i Duszpasterstwa Chorych – abp Zygmunt Zimowski, Rzecznik Praw Dziecka – Minister Marek Michalak oraz rektor Akademii Ignatianum w Krakowie – ks. dr hab. Józef Bremer SJ, prof. AIK. Pierwszego dnia mieliśmy okazję wziąć udział w części naukowej, która została zorganizowana w Zespole Szkół im. Janusza Korczaka w Laskowej. Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało ponad 200 osób, które nie tylko miały możliwość wysłuchania cyklu wykładów inspirowanych tematem przewodnim konferencji, ale również mogły porozmawiać z prelegentami zaproszonymi z APS  Warszawa, WSSE  Gdańsk, UPJP II Kraków, AIK, MWSE Tarnów, Wydziału Teologicznego Tarnów oraz PPP "Ostoja" Nowy Sącz. Spotkanie uświetnił wykładem inauguracyjnym Rzecznika Praw Dziecka  – Minister Marek Michalak, a na koniec  Przemysław Wolan przedstawił zebranym dyscyplinę sportową speed ball jako nową formę integracji środowiska szkolnego i rodzinnego. Zebranym na konferencji towarzyszyła myśl autora nieznanego:  Nie wychowuj dziecka tak, aby było bogate. Wychowuj je tak, aby było szczęśliwe: po to, aby kiedy dorośnie znało wartość rzeczy, a nie ich cenę.           Drugiego dnia konferencja przeniosła się na teren Dobrej, gdzie miał miejsce sportowy festyn w ramach wspólnych obchodów  Dnia Matki i Dnia Dziecka. Rozpoczęło się od spotkania u stóp Matki w dobrzańskim sanktuarium  na Mszy Świętej, której przewodniczył opat Zakonu Cystersów ze Szczyrzyca. Następnie, na boisku przyszkolnym rozpoczęło się świętowanie. Pogoda była łaskawa więc w spotkaniu uczestniczyły całe rodziny. W trakcie trwania festynu miała miejsce loteria prowadzona przez nasze stpowarzyszenie. Wszystkim darczyńcom z serca dziękujemy...
Data publikacji: 2016-07-18 Autor: B.J. » więcej
Poprzednia | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | Następna rekordów: 182, strona 9 z 16
copyright ©
Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością "PRZYSTAŃ" im. Jana Pawła II w Tymbarku
online: 4 | wizyt: 751400