rehabilitacja tymbark

jesteś w Strona główna / Aktualności

rozmiar tekstu: A A A
Weselna niespodzianka
Powiększ
Weselna niespodzianka Niecodziennym, a bardzo dla nas miłym pomysłem zaskoczyli Państwo Justyna i Manfred Loidold, którzy postanowili podzielić się nie tylko swoim szczęściem, ale także wspomóc materialnie nasze Stowarzyszenie. Stając na ślubnym kobiercu, Państwo Młodzi poprosili swoich gości, by zamiast kupować im kwiaty, wsparli Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością "PRZYSTAŃ" im. Jana Pawła II w Tymbarku. Zbieraniem wolnych datków wśród weselników zajął się podopieczny naszego Stowarzyszenia, Nikodem Czech, który niestrudzenie kwestował wśród czterdziestu gości i zebrał 620 złotych. Bardzo serdecznie dziękujemy Państwu Justynie i Manfredowi, Ich Gościom oraz Nikodemowi z Mamą Justyną za wielkie serce, pomysł, empatię, życzliwość, hojność i wielkoduszność. Państwu Młodym życzymy wielu szczęśliwych dni pełnych słońca, wzajemnej fascynacji, miłości i zrozumienia a wszystkim  darczyńcom, by dobro, które wyświadczają innym, wracało do nich zwielokrotnione...
Data publikacji: 2017-07-10 Autor: D.W. » więcej
Wykład - ODWOŁANY
Wykład ks. dr Jerzego Smolenia, który miał odbyć się 11 lipca 2017 jest ODWOŁANY !!!..
Data publikacji: 2017-07-08 Autor: stow » więcej
IX Forrest Limanowa
2 lipca 2017 odbyła się IX edycja Forrest Limanowa.  Tak jak zawsze biegowi towarzyszyła, również zbiórka datków na rzecz naszego Stowarzyszenia. W tym roku udało się zebrać rekordową kwotę ponad 3 tys. zł. Bardzo dziękujemy darczyńcom oraz rodzicom, którzy przygotowali tyle pyszności. ..
Data publikacji: 2017-07-03 Autor: stow » więcej
Wspólne świętowanie
W sobotę 3 czerwca 2017 roku w klasztornych ogrodach Ojców Cystersów w Szczyrzycu naszym udziałem stało się wyjątkowe wydarzenie. Przy grillu na wspólnej zabawie spotkali się członkowie parafialnej  scholii, szczyrzyccy ministranci wraz z naszymi podopiecznymi ze Stowarzyszenia “Przystań” w Tymbarku. Okazją do świętowania były obchody  Dnia Dziecka, które mogły się odbyć w przepięknych okolicznościach przyrody dzięki wyjątkowej osobie. Serdecznie dziękujemy Ojcu Proboszczowi Piotrowi Puci za pomysł spotkania integracyjnego, zaproszenie naszych dzieci wraz z rodzinami do szczyrzyckiego sanktuarium oraz wspólne świętowanie. Dziękujemy za płonące miłością do bliźnich serce – niech wdzięczność będzie pamięcią serca, a Pan Bóg błogosławi Ojcu w codziennym życiu.Wdzięczni za dar spotkania składamy podziękowania dla Pani Elżbiety Lizak za śpiew i akompaniament oraz  Paniom: Marcie, Wioli i Ani za pomoc przy grillowaniu...
Data publikacji: 2017-06-12 Autor: J.B. » więcej
Zwiększenie samodzielności osób z niepełnosprawnością w województwie małopolskim
W dniu 2 czerwca w Nowym Sączu odbyło się spotkanie,  w którym uczestniczyli Józef Leśniak – Poseł na Sejm RP, Marta Mordarska  - Dyrektor Oddziału Małopolskiego PFRON oraz przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością „Przystań” im. Jana Pawła II w Tymbarku: Danuta Dawiec - Prezes, Maria Wcisło-Wasilewska – Wiceprezes oraz Bożena Matras – członek Stowarzyszenia. Spotkanie odbyło się w celu podpisania umowy o zlecenie realizacji zadań w ramach art. 36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej (…). Podpisana umowa wpłynie na zwiększenia samodzielności osób niepełnosprawnych  podczas  realizacji wieloletniego projektu pn.: „W SAMODZIELNOŚĆ – KROK ZA KROKIEM”. Kompleksowa, wielospecjalistyczna opieka dla osób z niepełnosprawnością w Ośrodku Rehabilitacyjnym Stowarzyszenia „Przystań” w Tymbarku”. Beneficjenci projektu to co najmniej 100 osób, głównie dzieci, które zostaną objęte opieką rehabilitacyjną. Działania podejmowane będą w zakresie  m.in. ruchowej małej motoryki, koordynacji, naśladownictwa, integracji sensorycznej co wpłynie na  minimalizację skutków postępu choroby. Spotkanie było okazją do rozmowy na temat dotychczasowej działalności Stowarzyszenia oraz planów na najbliższe miesiące. Pan Poseł Leśniak oraz Pani Dyrektor Mordarska pogratulowali pomysłodawczynią projektu dotychczasowych osiągnieć oraz życzyli niesłabnącej energii do dalszej pomocy osobom niepełnosprawnym. Kwota wydatkowana ze środków PFRON na realizację umowy wynosi 630 302,85 zł co stanowi 95%  wartości projektu. źródło:PFRON ..
Data publikacji: 2017-06-07 Autor: stow » więcej
Warsztaty
Szanowni Państwo! Serdecznie zapraszamy na warsztaty w zakresie psychopedagogiki, prowadzone przez Księdza doktora Jerzego Smolenia, psychologa, adiunkta w Katedrze Psychologii Społecznej i Komunikacji Interpersonalnej Akademii Ignatianum w Krakowie. Warsztaty dotyczyć będą następujących zagadnień: - Sygnały myśli samobójczych u dzieci, młodzieży i dorosłych - Jak rozmawiać z osobami z zachowaniami autodestrukcyjnymi - Jak zapobiegać zachowaniom suicydalnym (samobójczym) wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.   Warsztaty odbędą się w dniu 24 czerwca 2017 (sobota), w godzinach 10.00 – 15.00 w lokalu poradni – Tymbark 495 (Przedszkole Samorządowe). Wszyscy zainteresowani otrzymają certyfikat uczestnictwa w warsztatach. Program szczegółowy poniżej. Koszt uczestnictwa – 140 zł/os. Zapisy do dnia 19 czerwca br.: - telefonicznie pod numerem 606 508 621 - mailowo pod adresem nppp.szansa@onet.pl Zapraszamy!   SZCZEGÓŁOWY PROGRAM WARSZTATÓW: 10.00 – 11.30: I blok tematyczny: Sygnały myśli samobójczych u dzieci, młodzieży i dorosłych 11.30 – 12.00: przerwa kawowa 12.00 – 13.30: II blok tematyczny: Jak rozmawiać z osobami z zachowaniami autodestrukcyjnymi 13.30 – 13.45: przerwa kawowa 13.45 – 15.00: III blok tematyczny: Jak zapobiegać zachowaniom suicydalnym (samobójczym) wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych..
Data publikacji: 2017-06-01 Autor: stow » więcej
Piknik Rodzinny
Serdecznie zapraszamy na Piknik Rodzinny 3.06.2017 (sobota) godz. 10:00 do 14:00 w ogrodach zakonu Cystersów w Szczyrzycu. Zapisy na sali gimnastycznej...
Data publikacji: 2017-05-30 Autor: stow » więcej
Zaproszenie - I Komunia Święta
ZAPROSZENIE Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy zechcą włączyć się w naszą radość pełnego uczestnictwa w Eucharystii na uroczystość przyjęcia sakramentu I Komunii Świętej 20 maja 2017r./sobota/ o godzinie 10.00 w Kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tymbarku. Emilia, Ewelina, Mikołaj, Julia z Rodzicami  ..
Data publikacji: 2017-05-17 Autor: stow » więcej
Wykład ks. dra Jerzego Smolenia
Wykład ks. dra Jerzego  Smolenia odbędzie się 17maja 2017 r.(środa) o godz. 19:30 w Bibliotece Publicznej w Tymbarku. Temat wykładu: "Żałoba - czy jest potrzebna? Jak ją przeżyć?"..
Data publikacji: 2017-05-13 Autor: stow » więcej
Walne Zebranie Członków
Zarząd Stowarzyszenia zawiadamia wszystkich Członków Stowarzyszenia, że w dniu 11.05.2017 (czwartek) o godz. 17:30 w Publicznej Bibliotece w Tymbarku (budynek obok hali sportowej) odbędzie się Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia dotyczące podsumowania i sprawozdania z działalności Stowarzyszenia za rok 2016. OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!..
Data publikacji: 2017-04-26 Autor: stow » więcej
Życzenia
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, składamy najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, radości, odpoczynku przy rodzinnym stole, mnóstwa wiosennego optymizmu oraz pomyślności w życiu prywatnym i zawodowy Zarząd oraz Pracownicy Stowarzyszenia ..
Data publikacji: 2017-04-13 Autor: stow » więcej
FACEBOOK
..
Data publikacji: 2017-04-11 Autor: stow » więcej
Poprzednia | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | Następna rekordów: 177, strona 7 z 15
copyright ©
Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością "PRZYSTAŃ" im. Jana Pawła II w Tymbarku
online: 6 | wizyt: 646280