rehabilitacja tymbark

jesteś w Strona główna / Aktualności

rozmiar tekstu: A A A
Spotkanie
Szanowni Państwo!   Zapraszamy 23 listopada br. (piątek) o godz.14.30 na spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o…” Tym razem rozmawiać będziemy głównie o tym, jak radzić sobie z problemami wynikającymi z płci naszych dzieci. Oprócz tego – jak zwykle – o  wszystkim, co ważne w naszym życiu, w życiu naszych rodzin.   Do zobaczenia!..
Data publikacji: 2018-11-15 Autor: stow » więcej
Msza Święta
Kapelan Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością „Przystań” ks. dr Jerzy Smoleń zaprasza na Msze Świętą 3 listopada 2018 r o godz.9:00 w Jurkowie..
Data publikacji: 2018-10-29 Autor: stow » więcej
Gródek 2018
Powiększ
   Warsztaty w Gródku nad Dunajcem. W ciepłych objęciach jesieni, w tym czasie kiedy jeszcze kolorowe liście związane są z drzewami, przybyliśmy na znaną nam górę. To już kolejny raz kiedy mury i przemiła załoga ośrodka „Arka” przyjęły nas jak swoich. Taki czas przyjemnego odosobnienia jest nam niezwykle potrzebny, konieczny, aby nabrać dystansu, odizolować się od biegu dni powszednich. Mogliśmy spotkać się z ludźmi, którzy mają i rozumieją problemy podobne do naszych a to wnosi nadzieję, rozluźnia, pomaga. Jednym słowem mogliśmy  inaczej spojrzeć na codzienne życie. Z dystansu.                ..
Porozmawiajmy o ...
       Szanowni Państwo!        19 października br. (piątek) o godz. 14.30 w pomieszczeniach stowarzyszenia w budynku przedszkola odbędzie się kolejne spotkanie z  cyklu „Porozmawiajmy o …”.           Tym razem rozmawiać będziemy na temat „Zachowania trudne naszych dzieci – jak sobie z nimi radzić”.                                                                                                                                                                                           Zapraszamy!..
Data publikacji: 2018-10-13 Autor: stow » więcej
PODZIĘKOWANIE
PODZIĘKOWANIE dla Państwa WIOLETY i DARIUSZA LIPINSKICH..
Data publikacji: 2018-10-09 Autor: stow » więcej
Porozmawiajmy o ...
Spotkanie Rodziców !!! Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, aby porozmawiać o naszych dzieciach, o problemach związanych z niepełnosprawnością i ich rozwiązywaniu. Spotkanie ma być pierwszym z kilku. Dzień: 25 września (wtorek)                     godzina: 14.30                                      Zapraszamy i czekamy na Panią, Pana!..
Data publikacji: 2018-09-24 Autor: stow » więcej
PODZIĘKOWANIE
Podziękowania dla Alicji i Marka Pacułtów..
Data publikacji: 2018-09-12 Autor: stow » więcej
PODZIĘKOWANIE
 ..
Data publikacji: 2018-07-23 Autor: stow » więcej
JUBILEUSZOWY LIMANOWA FORREST
JUBILEUSZOWY LIMANOWA FORREST Powtórzę za panem Mateuszem Wrońskim „Tusikiem”, jedną z twarzy tego wyjątkowego wydarzenia sportowego:  "Cuda zdarzają się codziennie. Niektórzy w to nie wierzą, ale to prawda" (Forrest Gump). 1 lipca 2018 roku w stolicy Beskidu Wyspowego rozgrywa się wyjątkowy bieg górski:  X Limanowa Forrest 2018 będący rywalizacją zawodników zrzeszonych i niezrzeszonych, dzieci, dorosłych, mundurowych i cywili. Gratulacje dla Klubu Sportowego Limanowa Forrest, bo kto tu bywa przyzna, że limanowskie bieganie ma swój niepowtarzalny klimat!!!Dzięki zaproszeniu organizatorów możemy prowadzić w czasie jego trwania zbiórkę  na cele statutowe PRZYSTANI. Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy przygotowali wspaniałe wypieki, bardzo mile i trwale zapisane już w świadomości uczestników biegu, a będące  słodką cegiełką na potrzeby naszego stowarzyszenia. Jak co roku, Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością "Przystań" im. Jana Pawła II w Tymbarku brało takżeczynny udział w jubileuszowym X Limanowa Forrest. Trasa biegnąca po szlakach turystycznych, drogach leśnych, polnych, miejscami kamienistych i częściowo po asfalcie prowadziła  spod SP nr 1 aż na  Miejską Górę (716 m. n.p.m.), na której wznosi się Milenijny Krzyż naszego wolontariusza – pana Tomasza Kapturkiewicza wraz z trenerem panem Michałem Smoleniem. Poza dyscypliną główną, czyli biegiem górskim, prowadzona jest osobno klasyfikacja w nordicwalking, w której z niestrudzonym zapałem reprezentuje naszą PRZYSTAŃ nasza pani Prezes – Danuta Dawiec. Wszyscy tu są zwycięzcami, bo dla każdego ta trasa staje się  drogą krzyżową… a jej ukończenie już jest  nie lada wyczynem. Dla nas jesteście najlepsi. Dzięki ofiarności ludzi (zawodników i kibiców) udało się zebraćok. 2.500 zł. – w imieniu podopiecznych, ich rodzin oraz pracowników PRZYSTANI wszystkim gorąco dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie...
Data publikacji: 2018-07-15 Autor: J.B. » więcej
PRZYSTAŃ U BŁOGOSŁAWIONEJ KAROLINY
W pierwszy dzień wakacji udaliśmy się na planowaną pielgrzymkę śladami naszego świętego patrona Jana Pawła II. Trasa rozpoczęła się w Tymbarku i wiodła przez Zabawę aż do Jadownik Mokrych. Wszędzie towarzyszyła nam przyjazna aura choć zapowiadało się na deszcz i w okolicy padało… jednak  patron stowarzyszenia dał  podopiecznym niewidzialny parasol i bez przeszkód mogliśmy korzystać z zaplanowanych atrakcji. Na początek, najważniejsze – Msza święta dziękczynna. Z serca dziękujemy kustoszowi Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny– księdzu Zbigniewowi Szostakowi, że wspólnie z nami zanosił Bogu dziękczynienie za 25 lat posługi kapłańskiej naszego kapelana, ks. Jerzego Smolenia i za wygłoszone dla nas słowo Boże. Dobrze nam było tam być…Jeszcze chwila modlitwy przy sarkofagu bł. Karoliny, przejście do kaplicy męczenników XX i XXI wieku i ofiar przemocy, zapoznanie się z tematycznymi wystawami: o życiu, męczeństwie i kulcie Bł. Karoliny z okazji 30-lecia beatyfikacji oraz  o historii parafii i okolicy. Następnie, przejście pod Pomnik Ofiar Wypadków Komunikacyjnych i Przemocy, aby zadumać się w alei pamięci ofiar wypadków drogowych… Bł. Karolina ma dla każdego z nas plan i warto go wytrwale szukać w codzienności. Na koniec, wizyta w domu rodzinnym Kózków, chwila refleksji i spojrzenie na męczeński szlak błogosławionej z postanowieniem, że jeszcze tu wrócę. W środku dnia czekał nas punkt najmocniej związany z osobą Jana Pawła II – wizyta w Izbie Pamięci Jego imienia w Jadownikach Mokrych. Miejsce przepełnione obecnością świętego za sprawą licznych pamiątek zebranych tu dzięki  jego ekscelencji abp Józefowi Kowalczykowi, byłemu Nuncjuszowi Apostolskiemu w Polsce. Nadszedł czas na wspólny obiad, który mogliśmy spożyć rodzinnie dzięki pracownikom tutejszego Ośrodka Opiekuńczo – Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. Potem, pyszny lodowy deser i z nowymi siłami udaliśmy się na przejażdżkę konną bryczkami po malowniczej okolicy. Dla chętnych czekały dodatkowe atrakcje: ogród hortiterapii, zewnętrzna siłownia i plac zabaw, ptaszarnia i małe zoo. Był czas na odpoczynek, długie rozmowy i wspólne zdjęcie. Niektórzy z naszych podopiecznych wrócą wkrótce do ośrodka na turnus rehabilitacyjny. W drodze powrotnej był czas na wspólną modlitwę różańcową i podziękowania za dar pielgrzymowania...
Data publikacji: 2018-07-13 Autor: J.B. » więcej
Duch Święty jest wśród nas
„…przy Sercu Jezusowym serce człowieka uczy się poznawać, jaki jest prawdziwy i jedyny sens jego życia i jego przeznaczenie: przy Sercu Jezusowym serce człowieka nabiera zdolności miłowania”. (Jan Paweł II) Czerwiec - miesiąc poświęcony Sercu Jezusowemu, sercu, które jest wielkie, otwarte dla wszystkich, pełne nieskończonej dobroci, cierpliwości, wyrozumiałości.....
Data publikacji: 2018-07-12 Autor: D.W. » więcej
MUNDIAL SERC POD MOGIELICĄ
MUNDIAL SERC POD MOGIELICĄ W pierwszą sobotę czerwca potrzeby naszych podopiecznych stanęły w centrum uwagi w Sercu Beskidu. Z inicjatywy pana Józefa Kurka u stóp malowniczej Mogielicy odbył się mecz charytatywny dla ośrodka Osób z Niepełnosprawnością „Przystań” im. Jana Pawła II w Tymbarku. Podczas Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa KARPOLU naprzeciw siebie stanęły drużyna Oldbojów Sokoła Słopnice i piłkarze na co dzień związani z firmą KARPOL, aby przy okazji rywalizacji sportowej dołożyć cegiełkę do budowy naszego wymarzonego Ośrodka Rehabilitacyjnego  PRZYSTAŃ. Pomysłodawcom i osobom zaangażowanym w organizację serdecznej i wspaniałomyślnej inicjatywy w imieniu Zarządu, członków i naszych podopiecznych z serca dziękujemy..
Data publikacji: 2018-06-18 Autor: J.B. » więcej
Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | Następna rekordów: 182, strona 4 z 16
copyright ©
Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością "PRZYSTAŃ" im. Jana Pawła II w Tymbarku
online: 1 | wizyt: 751428