rehabilitacja tymbark

jesteś w Strona główna / Aktualności

rozmiar tekstu: A A A
MOC KOLĘDOWANIA
Moc kolędowania przełamała mury W niedzielę, 13 stycznia w Gościńcu św. Benedykta przy Opactwie oo. Cystersów już po raz czwarty odbyło się szczyrzyckie kolędowanie na maxa, tym razem pod hasłem „…więc zwolnij bieg, zatrzymaj się niech cicha noc otuli Cię…” Dzięki przychylności proboszcza tamtejszej parafii, ojca Filipa Krzemienia mieliśmy ponownie okazję doznać niesamowitych wrażeń kulturalnych. Serdecznie przywitał on i zaprosił do wspólnego kolędowania wszystkich przybyłych, w tym prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością „PRZYSTAŃ” im. Jana Pawła II w Tymbarku, panią Danutę Dawiec oraz ks. Jerzego Smolenia, kapelana tego stowarzyszenia. Pięknie wykonywane przez prowadzoną przez Panią Elę Lizak Scholę Parafialną kolędy i pastorałki przeplatane były występami, które rozpoczęły dzieci z zerówki. Przedstawiły jasełka, czyli historię narodzin Jezusa widzianą oczami dziecka, okraszoną dużą dozą humoru i dziecięcej fantazji. Widzów niesamowicie ujęła mała Martynka, która nie dość, że pięknie wcieliła się w rolę Maryi, to jeszcze z wielkim zaangażowaniem wykonała na skrzypcach kolędę Lulajże Jezuniu...
Data publikacji: 2019-01-17 Autor: D.W. » więcej
IV Szczyrzyckie Kolędowanie na MAXA
IV SZCZYRZYCKIE KOLĘDOWANIE NA MAXA 13 STYCZNIA 2019 GODZ:16:00 W GOŚCIŃCU ŚW. BENEDYKTA W SZCZYRZYCU SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!..
Data publikacji: 2019-01-10 Autor: stow » więcej
Wigilia, opłatek, nadzieja...
Powiększ
Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, można by powiedzieć, że to czas wyjątkowy, chociaż co roku obchodzimy go podobnie. A jednak za każdym razem jest inaczej. Zmienia się nie tylko oprawa tych świąt, w tym również pogoda, lecz również zmieniamy się my. Ubywa z naszego grona tych, którzy odeszli i są po drugiej stronie życia, lecz Nadzieja, sprawia, że i ten ból jest łagodniejszy.  Wiara zaś podtrzymuje nas w Nadziei...
ŻYCZENIA ŚWIATECZNE
„Nie lękaj się! Niech Cię nie onieśmiela to Małe Dziecię, które uśmiecha się i wyciąga do Ciebie ręce. Ono jest Twoim Bogiem… Bogiem pełnym łagodności i uśmiechu. Nie lękaj się być samą czułością, miłością i ufnością”   W małym Świętym Dziecku Bóg daje nam Zbawienie. Niech Gwiazda Betlejemska zwiastuje nam w sercu na nowo tę Dobrą Nowinę, niech się rozraduje serce  i uwierzy Jezusowi, niech się umocni nadzieją na cały Nowy 2019 Rok! życzy Zarząd i Pracownicy Stowarzyszenia ..
Data publikacji: 2018-12-16 Autor: stow » więcej
UWAGA !!!
SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA KONCERT CHARYTATYWNY, KTÓRY ODBĘDZIĘ SIĘ 11.12.2018r. o godz.18:00 W PUBLICZNEJ BIBLIOTECE  W TYMBARKU    ..
Data publikacji: 2018-12-04 Autor: stow » więcej
UWAGA !!!
Sprawdź czy w Twoim powiecie można składać wnioski przez Internet! System SOW umożliwia Osobom Niepełnosprawnym i podmiotom działającym na ich rzecz aplikowanie o środki PFRON będące w gestii jednostek samorządowych za pomocą Internetu. Dzięki nowoczesnej platformie informatycznej mogą Państwo uzyskać informację na temat wsparcia dostępnego z PFRON, a następnie wypełnić, podpisać i złożyć wniosek, dokonać ewentualnych wyjaśnień i uzupełnień, podpisać umowę oraz rozliczyć dofinansowanie. Stawiamy na niezależność Nie muszą już Państwo angażować rodziny i znajomych, żeby zawieźli Pana/ią do urzędu. Nie muszą Państwo stać w długiej kolejce. Teraz mogą Państwo złożyć wniosek przez Internet! Wszystko to za pomocą SOW https://sow.pfron.org.pl/. Skorzystaj z udogodnień  Obecnie dokładamy starań, aby wyposażyć pracowników ośrodków pomocy społecznej w tablety. Dzięki nim będą mogli nie tylko poinformować Państwa o dostępnych dofinansowaniach, ale także złożyć w Państwa imieniu stosowny wniosek. Do Państwa dyspozycji jest również portal SOW https://portal-sow.pfron.org.pl  na którym znajdują się m.in. informacje o szkoleniach internetowych, dla tych z Państwa, którzy lubią wiedzieć więcej.  Masz pytania – daj nam znać! Na każdym etapie wypełniania wniosku o dofinansowanie pomocą służą pracownicy infolinii SOW, którzy pod numerami telefonów: 0 800 889 777 (połączenie bezpłatne) lub 22 702 00 00 (połączenie płatne zgodnie z cennikiem operatora) w godzinach 9-17 udzielają wszelkich potrzebnych informacji. System SOW jest dla każdej ON w naszym kraju  SOW jest narzędziem dla osób z niepełnosprawnościami i wszystkich, którzy działają na ich rzecz. Jego celem jest usprawnienie procesu składania wniosków o dofinansowanie ze środków PFRON, a tym samym poprawa jakości Państwa życia i przeciwdziałanie wykluczeniu osób niepełnosprawnych. Dokładamy starań, aby wszystkie samorządy przyłączyły się do systemu. Jeżeli jednostka na Państwa terenie nie przystąpiła jeszcze do systemu SOW to trzeba ich zapytać - dlaczego? Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: sow@pfron.org.pl. ..
Data publikacji: 2018-11-27 Autor: stow » więcej
OGŁOSZENIE
Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością "Przystań" im. Jana Pawła II w Tymbarku oferuje w ramach działalności odpłatnej usługi z zakresu ochrony danych osobowych dla jednostek ekonomii społecznej.  Wycena usługi określana indywidualnie (zależna od liczby zatrudnionych pracowników oraz liczby stanowisk komputerowych)...
Data publikacji: 2018-11-26 Autor: stow » więcej
Spotkanie
Szanowni Państwo!   Zapraszamy 23 listopada br. (piątek) o godz.14.30 na spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o…” Tym razem rozmawiać będziemy głównie o tym, jak radzić sobie z problemami wynikającymi z płci naszych dzieci. Oprócz tego – jak zwykle – o  wszystkim, co ważne w naszym życiu, w życiu naszych rodzin.   Do zobaczenia!..
Data publikacji: 2018-11-15 Autor: stow » więcej
Msza Święta
Kapelan Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością „Przystań” ks. dr Jerzy Smoleń zaprasza na Msze Świętą 3 listopada 2018 r o godz.9:00 w Jurkowie..
Data publikacji: 2018-10-29 Autor: stow » więcej
Gródek 2018
Powiększ
   Warsztaty w Gródku nad Dunajcem. W ciepłych objęciach jesieni, w tym czasie kiedy jeszcze kolorowe liście związane są z drzewami, przybyliśmy na znaną nam górę. To już kolejny raz kiedy mury i przemiła załoga ośrodka „Arka” przyjęły nas jak swoich. Taki czas przyjemnego odosobnienia jest nam niezwykle potrzebny, konieczny, aby nabrać dystansu, odizolować się od biegu dni powszednich. Mogliśmy spotkać się z ludźmi, którzy mają i rozumieją problemy podobne do naszych a to wnosi nadzieję, rozluźnia, pomaga. Jednym słowem mogliśmy  inaczej spojrzeć na codzienne życie. Z dystansu.                ..
Porozmawiajmy o ...
       Szanowni Państwo!        19 października br. (piątek) o godz. 14.30 w pomieszczeniach stowarzyszenia w budynku przedszkola odbędzie się kolejne spotkanie z  cyklu „Porozmawiajmy o …”.           Tym razem rozmawiać będziemy na temat „Zachowania trudne naszych dzieci – jak sobie z nimi radzić”.                                                                                                                                                                                           Zapraszamy!..
Data publikacji: 2018-10-13 Autor: stow » więcej
PODZIĘKOWANIE
PODZIĘKOWANIE dla Państwa WIOLETY i DARIUSZA LIPINSKICH..
Data publikacji: 2018-10-09 Autor: stow » więcej
Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | Następna rekordów: 177, strona 3 z 15
copyright ©
Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością "PRZYSTAŃ" im. Jana Pawła II w Tymbarku
online: 7 | wizyt: 646320