rehabilitacja tymbark

jesteś w Strona główna / Aktualności

rozmiar tekstu: A A A
Rodzinne kolędowanie w Ośrodku POD SKRZYDŁAMI
 Rodzinne kolędowanie  w Ośrodku POD SKRZYDŁAMI  Tradycją stało się już, że w ostatni dzień nauki przed świąteczną przerwą wychowankowie i pracownicy Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego POD SKRZYDŁAMI zapraszająrodzinydo wspólnego kolędowania. Tym razem, prócz śpiewu, przypomnieliśmy sobie pokrótce dawne polskie tradycje związane z Bożym Narodzeniem. Był wieniec adwentowy, posłanie dla Jezuska złożone z sianka zbieranego przez dzieci za dobre uczynki, pojawił się także piękny podłaźnik i zwiastujący dostatek snop zboża. Na stole królowały tradycyjne wigilijne potrawy, nakrycie dla niespodziewanego gościa oraz krzesło dla tych, co„są z nami, choć w innej postaci”. Nad całością górowało najważniejsze przesłanie: w wigilijnywieczór znikają wszelkie złości, zawiści, a dzieląc się opłatkiem – CHLEBEM MIŁOŚCI przebaczamy sobie to, co boli, bo Bóg rodzi się w sercu każdego z nas. https://www.youtube.com/watch?v=cgUakIev8o8    ..
Data publikacji: 2019-12-25 Autor: stow » więcej
Życzenia świąteczne
..
Data publikacji: 2019-12-22 Autor: stow » więcej
Spotkanie opłatkowo-mikołajowe
Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Stowarzyszenia z rodzinami na spotkanie opłatkowo – mikołajowe w dniu 22.12.2019 o godz. 11:00 Msza św. w kaplicy w Piekiełku 12:00 spotkanie na hali sportowej w  Szkole Podstawowej w Piekiełku. Obowiązkowe potwierdzenie obceności na sali gimnastycznej   ..
Data publikacji: 2019-12-10 Autor: stow » więcej
Msza święta
..
Data publikacji: 2019-11-04 Autor: stow » więcej
Wycieczka
SZANOWNI PAŃSTWO !!! W dniach 14-15 października br. (poniedziałek, wtorek – z noclegiem) zapraszamy na wycieczkę z cyklu „Śladami naszego patrona – Jana Pawła II”. Tym razem wybieramy się  do Starego Sącza i w jego okolice.   Cena wycieczki to 100 zł od osoby (to cena noclegu i wyżywienia, koszty autokaru pokrywa stowarzyszenie). Zapisy u Pań Terapeutek – ilość miejsc ograniczona!   ZAPRASZAMY!..
Data publikacji: 2019-10-01 Autor: stow » więcej
Spotkanie "Porozmawiajmy o ..."
Szanowni Państwo!     03 października br. (czwartek) o godz. 14.00 w pomieszczeniach stowarzyszenia w budynku przedszkola odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o …”.   Tym razem rozmawiać będziemy na tematy związane z  macierzyństwem w kontekście niepełnosprawności dziecka     Zapraszamy!..
Data publikacji: 2019-09-27 Autor: stow » więcej
Walne Zgromadzenie
Zarząd Stowarzyszenia zawiadamia wszystkich Członków Stowarzyszenia, że w dniu 11.06.2019 (tj.wtorek) o godz. 16:30 w Publicznej Bibliotece w Tymbarku (budynek obok hali sportowej) odbędzie się Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia dotyczące podsumowania i sprawozdania z działalności Stowarzyszenia za rok 2018. OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!..
Data publikacji: 2019-06-04 Autor: stow » więcej
"Bojmije " dla "Przystani"
   Podczas sobotnich obchodów 20-lecia Stowarzyszenia „Przystań” wystąpił dla nas macedoński zespół dziecięco- młodzieżowy „Bojmija.” Zespół powstał w 2004 roku w miejscowości Gevgelija. Obecnie występuje w nim 120 artystów w wieku od 10 do 25 lat. Podstawowym zadaniem grupy „Bojmija” jest edukacja regionalna poprzez taniec, muzykę i śpiew. Formacja ta jest jedną z największych formacji artystycznych w Macedonii, jego członkowie z powodzeniem koncertowali w takich krajach jak: Włochy, Belgia, Francja, Turcja, Serbia czy Chorwacja. W programie grupy znajdują się najpopularniejsze pieśni i tańce z okolic południowego Wardaru. Jest to jeden z najbogatszych w tradycje i obrzędy regionów Macedonii...
A wszystko zaczęło się 20 lat temu...
Dwadzieścia lat za nami. Spośród wielu rocznic, które przeżywamy w  naszym życiu wiele jest takich, które skłaniają  nas do głębokich refleksji!  Podobnie jest tym razem, kiedy obchodzimy 20-lecie Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością „Przystań” im. Jana Pawła II w Tymbarku. Z jednej strony radość, że przez ten szmat czasu udało się pokonać te wszystkie trudności, często narastające  tak niespodziewanie, że brakowało sił. Z drugiej strony prawie bezdenne potrzeby, wzrastająca liczba małych pacjentów i często osamotnienie w walce i realizacji celów. ..
20-Lecie Stowarzyszenia "Przystań"
..
Data publikacji: 2019-05-22 Autor: stow » więcej
ŻYCZENIA ŚWIATECZNE
„Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma go tutaj; zmartwychwstał” (ŁK 24, 5-6)   Niech Jezus Zmartwychwstały, który trzy dni   leżał w grobowcu, zmartwychwstanie w naszych sercach. Dla Niego nie ma rzeczy niemożliwych- z miłości do człowieka sam się nim stał i przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie otworzył dla nas bramy Raju. On pragnie tylko jednego: abyśmy w swoim życiu podążali za Nim. Nie bójmy się zatem poddawać Jego woli. Niech Zmartwychwstały obdarzy potrzebnymi łaskami   życzy Zarząd wraz z pracownikami Stowarzyszenia ..
Data publikacji: 2019-04-17 Autor: stow » więcej
Biofeedback
..
Data publikacji: 2019-03-27 Autor: stow » więcej
Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | Następna rekordów: 182, strona 2 z 16
copyright ©
Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością "PRZYSTAŃ" im. Jana Pawła II w Tymbarku
online: 2 | wizyt: 751441