rehabilitacja tymbark

jesteś w Strona główna / Aktualności

rozmiar tekstu: A A A
Pielgrzymka do Medjugorie
UWAGA! W dniach od 29.12.2014 do 03.01.2015 organizowana jest pielgrzymka do Medjugorie. Koszt 400 zł + 200 € Zgłoszenia przyjmowane będą pod nr tel. 533 530 304 (ks. dr Jerzy Smoleń) lub 18 33 25 972 oraz na sali gimnastycznej    ..
Data publikacji: 2014-07-16 Autor: stow
FORREST LIPIEC 2014
SIŁA JEST W NAS  7 lipca 2014 odbył się VI Międzynarodowy Bieg Górski - Anglosaski „LIMANOWA FORREST”, a Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością „PRZYSTAŃ” im. Jana Pawła II w Tymbarku zaznaczyło swoją na nim obecność już po raz trzeci. ..
Data publikacji: 2014-07-15 Autor: D.W. » więcej
DNI TYMBARKU
Powiększ
       Kolejne już, XXIII Dni Tymbarku za nami. W ich organizację swój wkład miało także nasze Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością PRZYSTAŃ im. Jana Pawła II. I to wkład nie byle jaki, bo byliśmy współorganizatorami międzynarodowej konferencji promującej kulturę i tradycję polską wśród mieszkańców Gminy Tymbark i gości zagranicznych z miast partnerskich. ..
Data publikacji: 2014-07-06 Autor: D.W. » więcej
KONFERENCJA
MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA promująca kulturę i tradycję polską wśród mieszkańców Gminy Tymbark i gości zagranicznych z miast partnerskich Gminy Tymbark 28 czerwca 2014 r. o godz. 14:00 Biblioteka Publiczna w Tymbarku..
Data publikacji: 2014-06-19 Autor: stow » więcej
Dzień Dziecka 2014
 Każda radość, którą niesiemy innym zawsze do nas powróci.                                               Zenta Maurina Raudive   W środę, 4 czerwca dzieci ze Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością „Przystań” w Tymbarku oraz ich Rodziny gościły z wizytą w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Marii Konopnickiej w Dobrej, gdzie odbył się Piknik Integracyjny z okazji Dnia Dziecka pod hasłem „Razem Raźniej”. Słońce filuternie mrugało z błękitnego nieba, a gospodarze przywitali nas pięknym przedstawieniem „Calineczka i Arcyduszki”. Jak zwykle, młodzi aktorzy dali z siebie wszystko, co najlepsze. Był więc śmiech, były chwile zadumy czy lekkiego niepokoju. Scenografia i kostiumy doskonale współgrały z brawurą i poświęceniem wykonawców, dzięki czemu całość stworzyła lekką, ale też skłaniającą do refleksji całość. Zaczęło się dobrze, a potem było już tylko coraz lepiej! Atrakcja goniła atrakcję. Wszystkich rozśmieszał sympatyczny klown, z którym miło było potańczyć czy robić wesołe balonikowe stworki.   Można było spróbować swych sił w niełatwej sztuce detektywistycznej, gdyż policjanci z Komendy Powiatowej w Limanowej wspólnie z uczniami klasy policyjnej Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku zorganizowali „poszukiwanie zbiega”, który ukrył się wśród publiczności. Trzeba było wykazać się nie lada spostrzegawczością i sprytem, by odnaleźć go wśród piknikowych gości tylko na podstawie rysopisu. Po udanym śledztwie i schwytaniu uciekiniera każdy chętny mógł przejechać się radiowozem.   Dużym zainteresowaniem cieszył się także sprzęt druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jurkowie. Chętnych, by poczuć się jak prawdziwy strażak w akcji było wielu.   Po tak silnych "mundurowych" emocjach zapanował lżejszy klimat. Z przyjemnością wysłuchaliśmy Daniela Korczykowskiego, który raczył nas melodyjnymi piosenkami, zapraszając do wspólnej zabawy na scenie najmłodszych uczestników pikniku.  Nikt się nie nudził, bo rozrywek było tak wiele, że każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego: pomalować sobie twarz, wymodelować figurkę z gliny lub masy solnej, poczuć się jak prawdziwy artysta malując na szkle lub drewnie czy sportsman pokonując specjalnie przygotowany tor przeszkód.   Na spragnionych czy głodnych nie tylko wrażeń czekały pyszne przekąski, owoce, ciasteczka, cudnie zimne lody oraz fachowo obsługiwany grill, a wspaniała, bardzo radosna zabawa trwała aż do godziny dziewiętnastej.     Dziękujemy za zaproszenie i mamy nadzieję, że wspólne imprezy staną się naszą miłą tradycją, bo RAZEM JEST NAPRAWDĘ RAŹNIEJ! ..
Data publikacji: 2014-06-18 Autor: D.W.
Wyjazd do Teatru Bagatela w Krakowie
  Śmiechu mi trzeba na te dziwne czasy,  śmiechu zdrowego jak źródlana woda...     Tak śpiewał niegdyś zespół Stare Dobre Małżeństwo. I właśnie ta potrzeba odreagowania codziennych stresów i zmartwień była inspiracją do zorganizowania integracyjnego wyjazdu do teatru dla chętnych rodziców i pracowników naszego Stowarzyszenia. Udało się zebrać grupę osób, które uznały, że zdrowie psychiczne jest dużo ważniejsze od wielu innych spraw i nie odstraszyła ich nawet dość wysoka cena biletu. Po tygodniu wytężonej pracy, 6 czerwca, w piątek pojechaliśmy do krakowskiego teatru Bagatela, by zażyć nieco kultury, cieszyć się swoim towarzystwem, złapać oddech i nabrać nieco dystansu do niełatwej rzeczywistości. W trakcie podróży w busie gwarno było od przyjacielskich pogawędek, wymiany doświadczeń i informacji na rozmaite, nie tylko związane z naszymi dziećmi, tematy. Bardzo miła, rodzinna i pełna szczerej radości atmosfera panowała aż do rozpoczęcia spektaklu. Mayday 2 to szalona sztuka, której akcja nie trzyma się żadnych reguł prawdopodobieństwa, pędzi do przodu w zawrotnym tempie. Dwa domy, dwie żony, dwoje dzieci i on - John Smith, 43-letni taksówkarz z Londynu, który wiedzie przez 18 lat stosunkowo bezproblemowy żywot człowieka poczciwego, aczkolwiek nie do końca uczciwego. Dzięki nienormowanemu czasowi pracy, dokładnie wyliczonemu i poukładanemu planowi dnia i utartym zwyczajom udaje mu się wieść całkiem miłe życie, które mogłoby trwać w tej formie jeszcze wiele lat, gdyby nie... internet. Traf chciał, że za jego pośrednictwem dzieci Johna: Viki i Gavin poznają się, a zaintrygowani wieloma zbieżnościami dotyczącymi ich ojców, uznają je za dobry omen i postanawiają spotkać się w realu. Johnowi na wieść o tym znika grunt pod nogami i desperacko próbuje zapobiec niechybnej katastrofie. Angażuje do pomocy swego długoletniego przyjaciela i lokatora, Stanleya. Wymyślane na poczekaniu kłamstwa zamiast ratować sytuację, coraz bardziej ją gmatwają i doprowadzają widzów raz po raz do śmiechu. Klimat sztuki Raya Cooney'a doskonale wpasował się w nasze nastroje i oczekiwania, dlatego też po obejrzeniu spektaklu w wyśmienitych humorach, dzięki panu Ryszardowi – kierowcy –  bezpiecznie, powróciliśmy do domu i codziennych obowiązków z nowym zapasem sił witalnych oraz optymizmem, które muszą nam starczyć na jakiś czas. Bardzo gorąco dziękujemy pani Dorotce Olesiak, która zajęła się logistyczną stroną przedsięwzięcia i mamy nadzieję, że ten wyjazd to początek kolejnej wspaniałej tradycji w naszej „Przystani”!  ..
Data publikacji: 2014-06-18 Autor: D.W.
Śladami naszego Patrona
Powiększ
 I stało się: Nasz Patron, Wielki Człowiek i Polak, Papież Jan Paweł II został oficjalnie ogłoszony świętym! Od dawna wiedzieliśmy, że tak będzie, niemniej jednak wzruszyliśmy się bardzo i postanowiliśmy poczuć Jego bliskość. A gdzie można odczuć ją wyraźniej i szczególniej, jak nie w miejscu, które było kolebką, zaraniem tej świętości? Z potrzeby serca odwiedziliśmy więc Wadowice, miejsce narodzin Ojca Świętego - Jego dom rodzinny. ..
Data publikacji: 2014-05-11 Autor: D.W. » więcej
Jak się bawić, to tylko w „PRZYSTANI” !
               Jest kilka takich dni w roku, kiedy człowiek cały rwie się do tańca i nie jest ważne, jak przedstawia się nasza sprawność fizyczna, umysłowa, emocjonalna, poczucie rytmu, wygląd....Liczą się dobry humor, chęć wspólnej zabawy i dzielenia się radością z innymi. By tejże wielowiekowej tradycji stało się zadość, 22 lutego br. Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością „PRZYSTAŃ” im. Jana Pawła II w Tymbarku zorganizowało po raz kolejny bal karnawałowy dla swoich Podopiecznych oraz Ich Rodzin. Reprezentacyjna sala remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Tymbarku zamieniła się w bajkową, przystrojoną kolorowymi balonami krainę, gdzie stoły aż uginały się od rozmaitych łakoci. Tuż po godzinie 15-tej zrobiło się jeszcze bardziej kolorowo i magicznie, bo oto zaczęły zjeżdżać się księżniczki, przybywały wróżki, czarodziejki, rycerze, klauny, kowboje, trefnisie, siłacze oraz rozmaite zwierzęta. Na nasz bal zawitały więc kotki, myszki, motylki, biedronki, pingwin, a nawet przesympatyczna owadzia rodzina składająca się z trzech szerszeni, motyla i biedroneczki. Nie zabrakło też akcentów sportowych - byli znani piłkarze oraz skoczek narciarski, podwójny złoty medalista igrzysk w Soczi. Do tańca przygrywał zespół muzyczno - wokalny, można było poczuć się jak dzieło sztuki i skorzystać z bodypaintingu (malowanie ciała), a nad atrakcyjnością zabawy czuwała specjalnie na tę okazję zaproszona animatorka. W trakcie balu uczestnicy odwiedzali bajkowe krainy: Dziki Zachód z Bolkiem i Lolkiem, Las Smerfów, gdzie szczęśliwie udało się uniknąć spotkania z Gargamelem, Krainę Śniegu, w której dzięki zaangażowaniu wszystkich dzieci zły czar prysnął i Śnieżynka znowu stała się sobą. Bal, którego ideą była szeroko rozumiana integracja, stanowił doskonałe tło dla sesji zdjęciowej do kalendarza. Pani fotograf uwieczniła nie tylko niesamowite stroje, ale także wspaniałą, rodzinną atmosferę oraz wszechobecną radość. Wszyscy wiedzieli oraz czuli, że takie bycie razem buduje coś niepowtarzalnego i łamie wszelkie bariery. Zabawa była przednia, lecz nie mogłaby się odbyć bez wsparcia finansowego Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Tymbarku, Banku Spółdzielczego w Limanowej, Firmy MWS Tymbark, życzliwości Anny i Elżbiety Wiewiórskich, Małgorzaty i Roberta Faronów, pomocy i współpracy druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Tymbarku, zespołu muzyczno - wokalnego Pana Grzegorza Urbańskiego, Pani fotograf Magdaleny Frys, Wolontariuszy, Pracowników oraz Rodzin Podopiecznych Stowarzyszenia. Wszystkim Sponsorom oraz tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania i sprawnego przebiegu balu karnawałowego serdecznie dziękujemy!..
Data publikacji: 2014-02-26 Autor: D.W.
Program dla mieszkańców Gminy Tymabrk pn " Bliska pomoc"
  Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością „Przystań” im. Jana Pawła II w Tymbarku oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tymbarku informują o prowadzeniu w terminie od 01 marca do 25 listopada 2014 r. skierowanego do mieszkańców Gminy Tymbark zadania pn. „Bliska pomoc”. Odbiorcami programu mogą zostać dzieci i dorosłe osoby z niepełnosprawnością oraz osoby potrzebujące wsparcia psychologicznego.                 W ramach zadania prowadzone będą: zajęcia terapii pedagogiczno-zajęciowej, zajęcia sportowe, wsparcie psychologiczne. Uczestnicy zadania posiadający orzeczenie o niepełnosprawności mają też możność korzystania z wszystkich form pomocy prowadzonej przez Stowarzyszenie.   Zainteresowanych uczestnictwem w działaniach zadania prosimy o kontakt do dnia 28 lutego z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Tymbarku w godz. od 7.30 do 15.30 br. osobiście lub pod tel, nr 18 33 25 322 lub ze Stowarzyszeniem „Przystań” w Tymbarku – tel. nr 18 33 25 972.   W kwestii wsparcia psychologicznego kontaktować można się ze Stowarzyszeniem do dnia 30 października 2014 r.  ..
Data publikacji: 2014-02-15 Autor: stow
Spotkanie przy Wigilijnym stole
W dniu 13.12.2013 odbyło się spotkanie opłatkowe naszego Stowarzyszenia połączone z wizytą św. Mikołaja...
Data publikacji: 2014-01-08 Autor: stow
WSPOMNIENIA – RZYM
Powiększ
PIELGRZYMKA "PRZYSTANI" DO RZYMU I JESZCZE DALEJ.....
Data publikacji: 2013-12-10 Autor: J.B
ŚWIĘTY MIKOŁAJ SZUKA "POMOCNIKÓW"
              Szanowni Państwo!      Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością „Przystań” im. Jana Pawła II w Tymbarku, jak co roku o tej porze, przygotowuje się do wizyty św. Mikołaja u swoich podopiecznych – ponad 120 dzieci i młodych ludzi z różnego rodzaju niepełnosprawnością. Święty ten odwiedza nas już od kilkunastu lat dzięki życzliwości wielu osób i instytucji. Wierzymy, że również w tym roku, dzięki Państwa życzliwości, możliwe będzie spełnienie „snów o Mikołaju”.   Wszystkich z Państwa, którzy zechcą włączyć się w „dzieło Mikołaja” w dowolnej, wybranej przez siebie formie, prosimy o kontakt:   Ośrodek Rehabilitacyjny w Tymbarku, tel. 668 744 090 lub 18 33 25 972     Nasze konto: BSR Kraków o/Tymbark 72 8589 0006 0190 0000 3144 0001  ..
Data publikacji: 2013-11-24 Autor: stow
Poprzednia | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | Następna rekordów: 179, strona 13 z 15
copyright ©
Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością "PRZYSTAŃ" im. Jana Pawła II w Tymbarku
online: 4 | wizyt: 674940