rehabilitacja tymbark

jesteś w Strona główna / Aktualności

rozmiar tekstu: A A A
Zabawa karnawałowa
  ZAPRASZAMY Serdecznie zapraszamy na zabawę karnawałową w dniu 31.01.2015 (sobota) o godz. 13:00 w budynku hali sportowej (obok Naszego Ośrodka) OBOWIĄZKOWE PRZEBRANIE !!!    ..
Data publikacji: 2015-01-19 Autor: stow
ŻYCZENIA
  Na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia życzymy, aby „świąteczna magia”  trwała jak najdłużej, dodawała wewnętrznej mocy, zdrowia,  wytrwałości w realizacji planów i radości w każdym dniu Nowego Roku.    ..
Data publikacji: 2014-12-24 Autor: stow
ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE MIKOŁAJOWO-OPŁATKOWE
Serdecznie zapraszamy Członków Stowarzyszenia na spotkanie mikołajowo-opłatkowe, które odbędzie się dnia 21 grudnia 2014 r. (godz. 15:00) w budynku OPS Tymbark. Bardzo prosimy o wcześniejsze potwierdzenie swojego przybycia (nr tel. 18 3325972 lub 668044672) do dnia 18 grudnia 2014.  ..
Data publikacji: 2014-12-14 Autor: stow
Zapraszamy na spotkanie z ks. dr Jerzym Smoleniem
  LUDOWY UNIWERSYTET KOMPETENCJI SPOŁECZNYCH Wykład ks. dr Jerzego Smolenia odbędzie się 10 grudnia br. o godz. 19:00 w Publicznej Bibliotece w Tymbarku     Sezonowa depresja..
Data publikacji: 2014-11-26 Autor: stow
Śnieżnica
Powiększ
  „Przystań” PO RAZ DRUGI NA ŚNIEŻNICY 2014r.   „Miłość mi wszystko wyjaśniła”   Piątek Jeszcze trwa lato. Całymi tygodniami liczyliśmy czas dzielący nas od ponownego spotkania na Śnieżnicy. Znów idziemy pod górę w swoim tempie. Pomocą służy nam Robert, który dba, by szło się nam lżej. Piękne okoliczności przyrody i dobre towarzystwo wznoszą się z nami ku budynkowi schroniska. Jest Beata, Danusia i Marysia, chłopaki: Filip i Kuba, Konrad i Tomek oraz Filip i Dominik. Towarzyszą nam Kasia i Marek, Gosia i Robert, Jola i Krzysiek, Władek i Basia, Teresa i Krzysztof oraz Maria, Urszula i Celina. Dociera do nas i Pasterz: jesteśmy w komplecie choć towarzyszy nam zdanie, że jest nas tak mało…  ..
Data publikacji: 2014-10-31 Autor: J.B. » więcej
Pielgrzymka do Medjugorie
UWAGA! W dniach od 29.12.2014 do 03.01.2015 organizowana jest pielgrzymka do Medjugorie. Koszt 400 zł + 200 € Zgłoszenia przyjmowane będą pod nr tel. 533 530 304 (ks. dr Jerzy Smoleń) lub 18 33 25 972 oraz na sali gimnastycznej    ..
Data publikacji: 2014-07-16 Autor: stow
FORREST LIPIEC 2014
SIŁA JEST W NAS  7 lipca 2014 odbył się VI Międzynarodowy Bieg Górski - Anglosaski „LIMANOWA FORREST”, a Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością „PRZYSTAŃ” im. Jana Pawła II w Tymbarku zaznaczyło swoją na nim obecność już po raz trzeci. ..
Data publikacji: 2014-07-15 Autor: D.W. » więcej
DNI TYMBARKU
Powiększ
       Kolejne już, XXIII Dni Tymbarku za nami. W ich organizację swój wkład miało także nasze Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością PRZYSTAŃ im. Jana Pawła II. I to wkład nie byle jaki, bo byliśmy współorganizatorami międzynarodowej konferencji promującej kulturę i tradycję polską wśród mieszkańców Gminy Tymbark i gości zagranicznych z miast partnerskich. ..
Data publikacji: 2014-07-06 Autor: D.W. » więcej
KONFERENCJA
MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA promująca kulturę i tradycję polską wśród mieszkańców Gminy Tymbark i gości zagranicznych z miast partnerskich Gminy Tymbark 28 czerwca 2014 r. o godz. 14:00 Biblioteka Publiczna w Tymbarku..
Data publikacji: 2014-06-19 Autor: stow » więcej
Dzień Dziecka 2014
 Każda radość, którą niesiemy innym zawsze do nas powróci.                                               Zenta Maurina Raudive   W środę, 4 czerwca dzieci ze Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością „Przystań” w Tymbarku oraz ich Rodziny gościły z wizytą w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Marii Konopnickiej w Dobrej, gdzie odbył się Piknik Integracyjny z okazji Dnia Dziecka pod hasłem „Razem Raźniej”. Słońce filuternie mrugało z błękitnego nieba, a gospodarze przywitali nas pięknym przedstawieniem „Calineczka i Arcyduszki”. Jak zwykle, młodzi aktorzy dali z siebie wszystko, co najlepsze. Był więc śmiech, były chwile zadumy czy lekkiego niepokoju. Scenografia i kostiumy doskonale współgrały z brawurą i poświęceniem wykonawców, dzięki czemu całość stworzyła lekką, ale też skłaniającą do refleksji całość. Zaczęło się dobrze, a potem było już tylko coraz lepiej! Atrakcja goniła atrakcję. Wszystkich rozśmieszał sympatyczny klown, z którym miło było potańczyć czy robić wesołe balonikowe stworki.   Można było spróbować swych sił w niełatwej sztuce detektywistycznej, gdyż policjanci z Komendy Powiatowej w Limanowej wspólnie z uczniami klasy policyjnej Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku zorganizowali „poszukiwanie zbiega”, który ukrył się wśród publiczności. Trzeba było wykazać się nie lada spostrzegawczością i sprytem, by odnaleźć go wśród piknikowych gości tylko na podstawie rysopisu. Po udanym śledztwie i schwytaniu uciekiniera każdy chętny mógł przejechać się radiowozem.   Dużym zainteresowaniem cieszył się także sprzęt druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jurkowie. Chętnych, by poczuć się jak prawdziwy strażak w akcji było wielu.   Po tak silnych "mundurowych" emocjach zapanował lżejszy klimat. Z przyjemnością wysłuchaliśmy Daniela Korczykowskiego, który raczył nas melodyjnymi piosenkami, zapraszając do wspólnej zabawy na scenie najmłodszych uczestników pikniku.  Nikt się nie nudził, bo rozrywek było tak wiele, że każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego: pomalować sobie twarz, wymodelować figurkę z gliny lub masy solnej, poczuć się jak prawdziwy artysta malując na szkle lub drewnie czy sportsman pokonując specjalnie przygotowany tor przeszkód.   Na spragnionych czy głodnych nie tylko wrażeń czekały pyszne przekąski, owoce, ciasteczka, cudnie zimne lody oraz fachowo obsługiwany grill, a wspaniała, bardzo radosna zabawa trwała aż do godziny dziewiętnastej.     Dziękujemy za zaproszenie i mamy nadzieję, że wspólne imprezy staną się naszą miłą tradycją, bo RAZEM JEST NAPRAWDĘ RAŹNIEJ! ..
Data publikacji: 2014-06-18 Autor: D.W.
Wyjazd do Teatru Bagatela w Krakowie
  Śmiechu mi trzeba na te dziwne czasy,  śmiechu zdrowego jak źródlana woda...     Tak śpiewał niegdyś zespół Stare Dobre Małżeństwo. I właśnie ta potrzeba odreagowania codziennych stresów i zmartwień była inspiracją do zorganizowania integracyjnego wyjazdu do teatru dla chętnych rodziców i pracowników naszego Stowarzyszenia. Udało się zebrać grupę osób, które uznały, że zdrowie psychiczne jest dużo ważniejsze od wielu innych spraw i nie odstraszyła ich nawet dość wysoka cena biletu. Po tygodniu wytężonej pracy, 6 czerwca, w piątek pojechaliśmy do krakowskiego teatru Bagatela, by zażyć nieco kultury, cieszyć się swoim towarzystwem, złapać oddech i nabrać nieco dystansu do niełatwej rzeczywistości. W trakcie podróży w busie gwarno było od przyjacielskich pogawędek, wymiany doświadczeń i informacji na rozmaite, nie tylko związane z naszymi dziećmi, tematy. Bardzo miła, rodzinna i pełna szczerej radości atmosfera panowała aż do rozpoczęcia spektaklu. Mayday 2 to szalona sztuka, której akcja nie trzyma się żadnych reguł prawdopodobieństwa, pędzi do przodu w zawrotnym tempie. Dwa domy, dwie żony, dwoje dzieci i on - John Smith, 43-letni taksówkarz z Londynu, który wiedzie przez 18 lat stosunkowo bezproblemowy żywot człowieka poczciwego, aczkolwiek nie do końca uczciwego. Dzięki nienormowanemu czasowi pracy, dokładnie wyliczonemu i poukładanemu planowi dnia i utartym zwyczajom udaje mu się wieść całkiem miłe życie, które mogłoby trwać w tej formie jeszcze wiele lat, gdyby nie... internet. Traf chciał, że za jego pośrednictwem dzieci Johna: Viki i Gavin poznają się, a zaintrygowani wieloma zbieżnościami dotyczącymi ich ojców, uznają je za dobry omen i postanawiają spotkać się w realu. Johnowi na wieść o tym znika grunt pod nogami i desperacko próbuje zapobiec niechybnej katastrofie. Angażuje do pomocy swego długoletniego przyjaciela i lokatora, Stanleya. Wymyślane na poczekaniu kłamstwa zamiast ratować sytuację, coraz bardziej ją gmatwają i doprowadzają widzów raz po raz do śmiechu. Klimat sztuki Raya Cooney'a doskonale wpasował się w nasze nastroje i oczekiwania, dlatego też po obejrzeniu spektaklu w wyśmienitych humorach, dzięki panu Ryszardowi – kierowcy –  bezpiecznie, powróciliśmy do domu i codziennych obowiązków z nowym zapasem sił witalnych oraz optymizmem, które muszą nam starczyć na jakiś czas. Bardzo gorąco dziękujemy pani Dorotce Olesiak, która zajęła się logistyczną stroną przedsięwzięcia i mamy nadzieję, że ten wyjazd to początek kolejnej wspaniałej tradycji w naszej „Przystani”!  ..
Data publikacji: 2014-06-18 Autor: D.W.
Śladami naszego Patrona
Powiększ
 I stało się: Nasz Patron, Wielki Człowiek i Polak, Papież Jan Paweł II został oficjalnie ogłoszony świętym! Od dawna wiedzieliśmy, że tak będzie, niemniej jednak wzruszyliśmy się bardzo i postanowiliśmy poczuć Jego bliskość. A gdzie można odczuć ją wyraźniej i szczególniej, jak nie w miejscu, które było kolebką, zaraniem tej świętości? Z potrzeby serca odwiedziliśmy więc Wadowice, miejsce narodzin Ojca Świętego - Jego dom rodzinny. ..
Data publikacji: 2014-05-11 Autor: D.W. » więcej
Poprzednia | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | Następna rekordów: 172, strona 12 z 15
copyright ©
Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością "PRZYSTAŃ" im. Jana Pawła II w Tymbarku
online: 2 | wizyt: 618273