rehabilitacja tymbark

jesteś w Strona główna / Aktualności

rozmiar tekstu: A A A
Dusza śpiewała, pieśń rozbrzmiewała

Już po raz piąty w Gościńcu św. Benedykta przy Opactwie oo. Cystersów w Szczyrzycu w klimacie świąt Bożego Narodzenia odbyło się Szczyrzyckie Kolędowanie. Wydarzenie to cieszy się ogromną popularnością wśród okolicznej społeczności, ale tego roku frekwencja była wyjątkowo wysoka. Koncert miał charakter charytatywny i jego celem po raz kolejny stała się pomoc Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością PRZYSTAŃ w Tymbarku.Minęły święta, minął Nowy Rok. Tak szybko mija każdy dzień… Tymi słowami w roli gospodarza powitał zebranych Ojciec Proboszcz Filip Krzemień, który zachęcał, by zwolnić bieg życia, zatrzymać się, by razem być. Wśród zaproszonych gości swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Paweł Stawarz – Wójt Gminy Jodłownik, Państwo Barbara i Adam Czepiel, którzy gościnnie otwarli drzwi Gościńca, Państwo Grażyna i Tomasz Krupińscy – zakonnicy maltańscy oraz Józef Sewer. Serca organizatorów uradowało liczne przybycie rodziców, babć i dziadków oraz rodzeństwa artystów oraz członków Stowarzyszenia, bo kolędowanie ma magiczną moc – łączy ludzi i pokolenia.

Najwięcej gromkich braw odebrały na początku najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych, które pod czujnym okiem Pani Marty Mazgaj, zaprezentowały z wrodzonym wdziękiem niezwykłe, bo ekologiczne jasełka. Następnie, spotkanie uświetnił występ grupy dzieci i młodzieży pod batutą Pani Elżbiety Lizak. Zespół muzyczny w składzie: Pani Iwona Cichoń, Pan Szymon Matras, Pan Radosław Szewczyk, Pan Mateusz Szubryt, Pan Władysław Twaróg w popisowy sposób poprowadził Pan Michał Twaróg. Koncert był okazją, by zaprezentować wiele talentów młodych ludzi. Ich śpiew, gra na instrumentach, młodzieńczy zapał oraz wyjątkowa interpretacja pastorałek i kolęd udowodniły, że dla występujących tego wieczoru żadne artystyczne wyzwanie nie jest zbyt trudne. W czasie wspólnego kolędowania przy organach akompaniował Pan Michał Łyszczarz. O dobrą jakość dźwięku zadbał team: Pan Janusz Bąbel, Pan Paweł Węgrzyn oraz Pan Grzegorz Czepiel.

Zwieńczeniem były podziękowania Ojca Proboszcza złożone na ręce tych, którzy dołożyli wszelkich starań związanych z organizacją Szczyrzyckiego Kolędowania oraz zebranym, licznie przybyłym na niedzielne muzykowanie. Ciepło polskich kolęd dotyka każdego człowieka, jest to muzyka płynąca prosto z serca. To magiczne spotkanie zrodziło w nas refleksję dotyczącą człowieka i wartości, które wyznaje, a nade wszystko roli miłości w życiu jednostki i świata. Szczyrzyckie Kolędowanie, jego artystyczny i charytatywny wymiar, to doskonały sposób, by o sprawach ważnych nie tylko mówić prosto i pięknie, ale by działać i pomnażać dobro.

Na koniec, Pani Danuta Dawiec, prezes PRZYSTANI, życzyła w Nowym 2020 Roku wszystkim, którzy wsparli w jakikolwiek sposób działalność Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością w Tymbarku, aby w ich życiu spełniały się życzenia z piosenki finałowej „… kiedy miłość się rozgości nie ma takich przeciwności, których RAZEM pokonać się nie uda!”

LINK DO ZDJĘĆ

https://drive.google.com/drive/folders/1gOaxlavwbSOVW2n-OkY1h25In5bXaHmD?fbclid=IwAR1WwxVmB_Fn9-tEwidSCl-XbLPEdyub3YrrYWNFSSKF02Usrw2ohF_8wdw


Data publikacji: 2020-01-29 Autor: stow
copyright ©
Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością "PRZYSTAŃ" im. Jana Pawła II w Tymbarku
online: 6 | wizyt: 735519