rehabilitacja tymbark

jesteś w Strona główna / Aktualności

rozmiar tekstu: A A A
"Bojmije " dla "Przystani"

 

 Podczas sobotnich obchodów 20-lecia Stowarzyszenia „Przystań” wystąpił dla nas macedoński zespół dziecięco- młodzieżowy „Bojmija.” Zespół powstał w 2004 roku w miejscowości Gevgelija. Obecnie występuje w nim 120 artystów w wieku od 10 do 25 lat. Podstawowym zadaniem grupy „Bojmija” jest edukacja regionalna poprzez taniec, muzykę i śpiew. Formacja ta jest jedną z największych formacji artystycznych w Macedonii, jego członkowie z powodzeniem koncertowali w takich krajach jak: Włochy, Belgia, Francja, Turcja, Serbia czy Chorwacja. W programie grupy znajdują się najpopularniejsze pieśni i tańce z okolic południowego Wardaru. Jest to jeden z najbogatszych w tradycje i obrzędy regionów Macedonii.Na zaimprowizowanej scenie młodzi artyści dali świetny pokaz tańca! Energiczne południowe rytmy sprawiły, że licznie zgromadzona publiczność od razu włączyła się oklaskami do rytmicznych melodii. Sprawność tancerek i tancerzy przypadła do gustu publiczności. Wzrok przyciągały również przepiękne stroje bogato zdobione haftem i kolorowymi materiałami.

Zespół jest obecnie w trasie koncertowej, która obejmuje Węgry, Polskę, Słowację i kilka innych krajów. W niedzielę zaprezentuje się w niedalekim Szczyrzycu!

Dla nas, organizatorów pikniku „Bojmije” to była jedna z podstawowych atrakcji, która przyciągnęła tłumy. Podobało się wszystkim i małym i dużym i tym w podkoszulkach i …garniturach.

 Muzyka łagodzi obyczaje, ale też łączy i łamie bariery a to ważne dla nas wszystkich!


Powiększ

Galeria

"Bojmije " dla "Przystani"


copyright ©
Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością "PRZYSTAŃ" im. Jana Pawła II w Tymbarku
online: 3 | wizyt: 628709