rehabilitacja tymbark

jesteś w Strona główna / Aktualności

rozmiar tekstu: A A A
Duch Święty jest wśród nas

„…przy Sercu Jezusowym serce człowieka uczy się poznawać, jaki jest prawdziwy i jedyny sens jego życia i jego przeznaczenie: przy Sercu Jezusowym serce człowieka nabiera zdolności miłowania”.

(Jan Paweł II)

Czerwiec - miesiąc poświęcony Sercu Jezusowemu, sercu, które jest wielkie, otwarte dla wszystkich, pełne nieskończonej dobroci, cierpliwości, wyrozumiałości...To nie przypadek, że właśnie trzydziestego czerwca dwadzieścioro podopiecznych naszego Stowarzyszenia przyjęło z rąk biskupa Stanisława Salaterskiego sakrament bierzmowania. Sakrament, który przydaje szczególnej mocy Ducha Świętego, który zachęca i uzdalnia do świadczenia o Chrystusie w Kościele i w życiu publicznym.

To wielki dzień dla Nich, Ich Najbliższych oraz członków i pracowników PRZYSTANI. Dlaczego? Ponieważ właśnie w tym dniu, w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej Emilia, Ewelina, Irena, Julia, Karolina, Kinga, Lidia, Magdalena, dwie Małgorzaty, Sylwia, Dariusz, Dawid, Jacek, Kacper, Karol, Mikołaj, Sebastian, Sławomir i Wiktor dostąpili zaszczytu kolejnego etapu chrześcijańskiego wtajemniczenia.Otrzymali,a właściwie umocnili w sobie siedem darów Ducha Świętego:

Któż inny niż Emilia, Ewelina, Irena, Julia, Karolina, Kinga, Lidia, Magdalena, dwie Małgorzaty,  Sylwia, Dariusz, Dawid, Jacek, Kacper, Karol, Mikołaj, Sebastian, Sławomir i Wiktor będzie lepiej świadczył o miłości Najwyższego, któż bardziej od nich doświadcza trudów w codziennym funkcjonowaniu, a jednocześnie któż ma w sobie tyle cierpliwości, wytrwałości, w sercu, radości z każdego rodzącego się dnia, by sprostać zadaniu bycia tu i teraz?

Doniosłość tej chwili swoją obecnością i zaangażowaniem umocniło wiele życzliwie nastawionych osób, którym bardzo, bardzo  dziękujemy,a  szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do: Pani Marii Wcisło - Wasilewskiej, ks. dra Jerzego Smolenia, Rodziców i Rodzeństwa bierzmowanych, księży koncelebrujących tę jakże wspaniałą Eucharystię, Wolontariuszy, tymbarskiej diakonii, Członków i Pracowników Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością PRZYSTAŃ im. Jana Pawła II w Tymbarku, bez których determinacji i bezinteresowności ta uroczystość nie doszłaby do skutku i nie byłaby tak wyjątkowa, piękna
i niepowtarzalna.

Spotkać ludzi, którzy czują to samo co my i tak samo odbierają świat - to największe szczęście na Ziemi...(Jan Nepomucen Kamiński) - dziękujemy, że pojawiliście się w naszym życiu.


Data publikacji: 2018-07-12 Autor: D.W.
copyright ©
Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością "PRZYSTAŃ" im. Jana Pawła II w Tymbarku
online: 5 | wizyt: 546548