rehabilitacja tymbark

jesteś w Strona główna / Aktualności

rozmiar tekstu: A A A
Spotkanie opłatkowe

Spotkanie  opłatkowo – mikołajowe  Przystani

Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest  Boże Narodzenie"

Okres Bożego Narodzenia to wspaniały czas, w którym spotykamy się z najbliższymi osobami, w kręgu rodziny i przyjaciół. Taki właśnie rodzinny klimat panował podczas spotkania opłatkowo-mikołajowego, które po raz kolejny mieliśmy przyjemność organizować w gościnnych murach Niepublicznej Szkoły w Piekiełku. Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy 7 stycznia 2018 roku od Eucharystii, którą dla nas celebrowali ks. prałat Józef Leśniak, ks. prof. Adam Solak oraz nasz kapelan ks. dr Jerzy Smoleń. To jego słowa w homilii sprawiły, że nadzieja wstąpiła w serca, że choć zabrakło czyjegoś głosu to wiara daje nam siłę, by w maleńkiej Dziecinie wciąż odnaleźć na każde jutro Drogę, Prawdę i Życie. Oprawę liturgiczną przygotował Zespół Szczyrzycanie, których śpiew niósł przesłanie pełne dobrej nadziei płynącej z najprostszej radości wspólnego śpiewania kolęd. Po Mszy świętej, w samo południe spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, której wystrój przygotowany przez pracowników „Przystani”, jak zawsze wymowny, podkreślał charakter spotkania i wprowadzał w ciepły, bożonarodzeniowy nastrój. Trudno sobie wyobrazić nasze świętowanie bez wrażliwych i pomocnych druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Piekiełku. Na ręce prezesa pana Józefa Klimka składamy podziękowania za okazane nam serce i wszelką pomoc.

Uroczystość była wyjątkowa, pełna radości i niespodzianek. Piękna tradycja spotkania opłatkowego od zawsze łączyła całe pokolenia i tak było tym razem, bowiem na nasze zaproszenie odpowiedziało wiele osób. Wspólne świętowanie połączyło z nami  tych, którzy nas kochają i chcieli nas obdarować Swą obecnością.  Zgromadzili się więc wokół wspólnego stołu oprócz podopiecznych stowarzyszenia, ich rodzin, pracowników, wolontariuszy i członków Stowarzyszenia, także  zaproszeni goście, darczyńcy i przyjaciele. Ucieszył fakt, że wśród przybyłych gościliśmy po raz kolejny wyjątkową parę małżeńską, której przykład życia dodaje nam sił w codzienności - pp. Wandę i Andrzeja Półtawskich wraz z osobami towarzyszącymi. Swoją obecnością zaszczycił nas Minister Marek Michalak Rzecznik Praw Dziecka z córką, ks. prof. dr hab. Adam Solak Doradca Społeczny Rzecznika Praw Dziecka i wykładowca warszawskiej APS, pani Zofia Jeż Przewodnicząca Rady Gminy Tymbark , ks. prałat Józef Leśniak założyciel stowarzyszenia, ojciec proboszcz parafii w Szczyrzycu Piotr Pucia, pan Waldemar Żurek prezes Banku Spółdzielczego w Limanowej, pani Marzena Haszczyc dyrektor Szkoły Podstawowej w Piekiełku, państwo Barbara i Adam Czepielowie oraz pan Grzegorz Mrożek. Spotkanie uświetnił występ wyjątkowego zespołu Szczyrzycanie, który zebranym towarzyszył w czasie wspólnego kolędowania i w osobie pani Haliny Matykiewicz złożył wszystkim z serca płynące życzenia.

Spotkanie opłatkowe  prowadziła niezastąpiona w tej roli prezes Przystani pani Danuta Dawiec. Pani Prezes serdecznie podziękowała tym, którzy poświęcili czas i środki, aby „Przystań” mogła trwać i kontynuować swoją wieloaspektową, stałą pomoc osobom z niepełnosprawnością oraz ich rodzinom, a także wsparli Stowarzyszenie w przygotowaniu dzisiejszej  uroczystości. Życzyła zebranym zdrowia, wiele pomyślności i radości w nowym roku. Spotkanie miało swój niepowtarzalny, świąteczny charakter. Rozpoczęło się od modlitwy i składania życzeń. Stojąc przed sobą z opłatkiem w ręce i uśmiechem na twarzy  pragnęliśmy przekazać sobie życzenia wiary, nadziei i miłości. Z sercem przepełnionym wdzięcznością za miniony rok złożyliśmy u żłóbka nasze marzenia: projekt koncepcyjny nowej siedziby Ośrodka Rehabilitacyjnego „Przystani”. W atmosferę serdeczności, przy dźwiękach wspólnego kolędowania, wkroczył na salę święty Mikołaj, „abyśmy byli weseli jako w niebie anieli…” Jego obecność i prezenty były wielką niespodzianką, oczekiwaną nie tylko przez najmłodszych podopiecznych Przystani. Najwięcej ciepłych słów należy się tym, którzy dbali o bogactwo stołu. Dzięki ich pracy zebrani na sali goście  mogli porozmawiać ze sobą, podzielić się swoimi przemyśleniami i poczęstować się pysznościami przygotowanymi specjalnie  na tę wyjątkową uroczystość. Na zakończenie spotkania wszyscy  trzymając się za ręce śpiewali tradycyjnie hymn „Przystani” „Barkę”, będący przesłaniem pełnym nadziei płynącej z obecności wśród nas autorytetów moralnych - państwa Półtawskich. Z tego spotkania świątecznego „Przystani” każdy mógł zabrać z sobą tyle dobroci ile tylko zechciał złożyć w swym sercu – wszystkim naszym gościom i przyjaciołom składamy jeszcze raz życzenia błogosławionego 2018 roku. 


Data publikacji: 2018-01-15 Autor: J.B.
copyright ©
Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością "PRZYSTAŃ" im. Jana Pawła II w Tymbarku
online: 4 | wizyt: 764183