rehabilitacja tymbark

jesteś w Strona główna / Aktualności

rozmiar tekstu: A A A
Dzień Dziecka 2014

 Każda radość, którą niesiemy innym zawsze do nas powróci.

 

                                            Zenta Maurina Raudive

 

W środę, 4 czerwca dzieci ze Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością „Przystań” w Tymbarku oraz ich Rodziny gościły z wizytą w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Marii Konopnickiej w Dobrej, gdzie odbył się Piknik Integracyjny z okazji Dnia Dziecka pod hasłem „Razem Raźniej”.

Słońce filuternie mrugało z błękitnego nieba, a gospodarze przywitali nas pięknym przedstawieniem „Calineczka i Arcyduszki”. Jak zwykle, młodzi aktorzy dali z siebie wszystko, co najlepsze. Był więc śmiech, były chwile zadumy czy lekkiego niepokoju. Scenografia i kostiumy doskonale współgrały z brawurą i poświęceniem wykonawców, dzięki czemu całość stworzyła lekką, ale też skłaniającą do refleksji całość.

Zaczęło się dobrze, a potem było już tylko coraz lepiej! Atrakcja goniła atrakcję. Wszystkich rozśmieszał sympatyczny klown, z którym miło było potańczyć czy robić wesołe balonikowe stworki.

 

Można było spróbować swych sił w niełatwej sztuce detektywistycznej, gdyż policjanci z Komendy Powiatowej w Limanowej wspólnie z uczniami klasy policyjnej Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku zorganizowali „poszukiwanie zbiega”, który ukrył się wśród publiczności. Trzeba było wykazać się nie lada spostrzegawczością i sprytem, by odnaleźć go wśród piknikowych gości tylko na podstawie rysopisu. Po udanym śledztwie i schwytaniu uciekiniera każdy chętny mógł przejechać się radiowozem.
 
Dużym zainteresowaniem cieszył się także sprzęt druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jurkowie. Chętnych, by poczuć się jak prawdziwy strażak w akcji było wielu.
 
Po tak silnych "mundurowych" emocjach zapanował lżejszy klimat. Z przyjemnością wysłuchaliśmy Daniela Korczykowskiego, który raczył nas melodyjnymi piosenkami, zapraszając do wspólnej zabawy na scenie najmłodszych uczestników pikniku.  Nikt się nie nudził, bo rozrywek było tak wiele, że każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego: pomalować sobie twarz, wymodelować figurkę z gliny lub masy solnej, poczuć się jak prawdziwy artysta malując na szkle lub drewnie czy sportsman pokonując specjalnie przygotowany tor przeszkód.
 
Na spragnionych czy głodnych nie tylko wrażeń czekały pyszne przekąski, owoce, ciasteczka, cudnie zimne lody oraz fachowo obsługiwany grill, a wspaniała, bardzo radosna zabawa trwała aż do godziny dziewiętnastej.

 

 

Dziękujemy za zaproszenie i mamy nadzieję, że wspólne imprezy staną się naszą miłą tradycją, bo RAZEM JEST NAPRAWDĘ RAŹNIEJ! Data publikacji: 2014-06-18 Autor: D.W.
copyright ©
Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością "PRZYSTAŃ" im. Jana Pawła II w Tymbarku
online: 4 | wizyt: 674997