rehabilitacja tymbark

jesteś w Strona główna / Aktualności

rozmiar tekstu: A A A
Jak się bawić, to tylko w „PRZYSTANI” !

               Jest kilka takich dni w roku, kiedy człowiek cały rwie się do tańca i nie jest ważne, jak przedstawia się nasza sprawność fizyczna, umysłowa, emocjonalna, poczucie rytmu, wygląd....Liczą się dobry humor, chęć wspólnej zabawy i dzielenia się radością z innymi. By tejże wielowiekowej tradycji stało się zadość, 22 lutego br. Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością „PRZYSTAŃ” im. Jana Pawła II w Tymbarku zorganizowało po raz kolejny bal karnawałowy dla swoich Podopiecznych oraz Ich Rodzin.

Reprezentacyjna sala remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Tymbarku zamieniła się w bajkową, przystrojoną kolorowymi balonami krainę, gdzie stoły aż uginały się od rozmaitych łakoci. Tuż po godzinie 15-tej zrobiło się jeszcze bardziej kolorowo i magicznie, bo oto zaczęły zjeżdżać się księżniczki, przybywały wróżki, czarodziejki, rycerze, klauny, kowboje, trefnisie, siłacze oraz rozmaite zwierzęta. Na nasz bal zawitały więc kotki, myszki, motylki, biedronki, pingwin, a nawet przesympatyczna owadzia rodzina składająca się z trzech szerszeni, motyla i biedroneczki. Nie zabrakło też akcentów sportowych - byli znani piłkarze oraz skoczek narciarski, podwójny złoty medalista igrzysk w Soczi.
Do tańca przygrywał zespół muzyczno - wokalny, można było poczuć się jak dzieło sztuki i skorzystać z bodypaintingu (malowanie ciała), a nad atrakcyjnością zabawy czuwała specjalnie na tę okazję zaproszona animatorka. W trakcie balu uczestnicy odwiedzali bajkowe krainy: Dziki Zachód z Bolkiem i Lolkiem, Las Smerfów, gdzie szczęśliwie udało się uniknąć spotkania z Gargamelem, Krainę Śniegu, w której dzięki zaangażowaniu wszystkich dzieci zły czar prysnął i Śnieżynka znowu stała się sobą.
Bal, którego ideą była szeroko rozumiana integracja, stanowił doskonałe tło dla sesji zdjęciowej do kalendarza. Pani fotograf uwieczniła nie tylko niesamowite stroje, ale także wspaniałą, rodzinną atmosferę oraz wszechobecną radość. Wszyscy wiedzieli oraz czuli, że takie bycie razem buduje coś niepowtarzalnego i łamie wszelkie bariery.
Zabawa była przednia, lecz nie mogłaby się odbyć bez wsparcia finansowego Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Tymbarku, Banku Spółdzielczego w Limanowej, Firmy MWS Tymbark, życzliwości Anny i Elżbiety Wiewiórskich, Małgorzaty i Roberta Faronów, pomocy i współpracy druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Tymbarku, zespołu muzyczno - wokalnego Pana Grzegorza Urbańskiego, Pani fotograf Magdaleny Frys, Wolontariuszy, Pracowników oraz Rodzin Podopiecznych Stowarzyszenia.
Wszystkim Sponsorom oraz tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania i sprawnego przebiegu balu karnawałowego serdecznie dziękujemy!



Data publikacji: 2014-02-26 Autor: D.W.

Galeria

ZABAWA KARNAWAŁOWA 2014


copyright ©
Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością "PRZYSTAŃ" im. Jana Pawła II w Tymbarku
online: 7 | wizyt: 674952